Giro: egy veterán vette át a vezetést

Az olasz Leonardo Piepoli nyerte a hegyi befutót a Giro d'Italia 10. szakaszán, az összetettben pedig a honfitársa, a veterán Andrea Noe vette át a vezetést. Bodrogi lászló a 75. helyen zárta a keddi etapot.

Kapcsolódó linkek

bicikli.lap.hu
sport.lap.hu

Kedden 250 kilométer leküzdése, valamint emberpróbáló hegyi befutó várt a karavánra. A szakaszt az olasz Leonardo Piepoli nyerte, a Saunier Duval kerekese – aki a harmadik részsikerét aratta a Girón – négy és fél kilométerrel a vége előtt szakadt el a riválisoktól a Santuario helyenként 14 százalékos emelkedőin, és már senki sem tudta utolérni.

A remekül hajrázó Danilo Di Luca végül 18 másodperces hátránnyal a második helyen ért célba, a harmadik Andy Schleck pedig már 27 másodpercet kapott a győztes Piepolitól. Az olasz körverseny első és egyetlen magyar indulója, Bodrogi László a 75. helyen, közel 13 perces hátránnyal teljesítette a keddi penzumot, az összesítésben pedig jelenleg a 84.

A versenyben most a 38 éves Andrea Noe vezet, míg a rózsaszínű trikót eddig viselő Marco Pinotti a 10. szakaszon a kilencedik helyre esett vissza.