Talmácsi hátát nézi a mezőny

A pontversenyben második helyen álló Talmácsi Gábor volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíjának első időmérőjén a nyolcadliteres kategóriában.

Talmácsi Gábor a délelőtti szabadedzést a harmadik helyen zárta, az időmérőn azonban nem akadt gyorsabb nála a 125-ös kategóriában, pályacsúcsot repsztett, több mint egytized másodperccel volt gyorsabb az kvalifikáció jelentős részét uraló olasz Mattia Pasininél, akinek ezzel megszakadt a hat időmérő óta tartó veretlenségi sorozata.

Talma öt perccel a tréning vége előtt állt az élre, és onnan már senki sem tudta letaszítani, tekintve hogy addigra eleredt az eső. A magyar motoros honlaja arról számol be, hogy Talmácsi az utolsó körének utolsó két kanyarjában érezte, hogy nedves az aszfalt, de neki még nem kellett elvennie a gázból.

Talmácsi hátát nézi a mezőny 1

Talmácsi Gábor a mezõny elõtt (talma.hu)

„Jó a motorom és én is remek formában vagyok. Ha holnap jobb lesz az időjárás, szerintem még gyorsabb leszek” – nyilatkozta Talmácsi Gábor. A MotoGP első szabadedzését a spanyol Dani Pedrosa nyerte, a második tréningen pedig az olasz Marco Melandrié volt a legjobb idő. A 250-es géposztályban a finn Mika Kallio tanyázik ideiglenes pole pozícióban, ugyanitt Tóth Imre, aki az időmérőn közel nyolctized másodpercet és egy helyet javított a délelőtti gyakorláson elért eredményén, a 17. helyről várja a folytatást.