Kovács nem volt képes bravúrra

Az orosz Larisza Ilcsenko nyerte kedd reggel a nyíltvízi női 10 kilométeres úszást a melbourne-i vizes világbajnokságon, míg a tavalyi Európa-bajnoki ezüstérmes Kovács Rita a 15. lett.

Ilcsenko, aki szombaton az 5 kilométeres távon is aranyérmet szerzett, a 10 kilométeres távot 2:03:57.9 óra alatt teljesítette. A második helyen a brit Cassandra Patten (2:03:58.9), a harmadikon pedig az ausztrál Kate Brookes-Peterson, a 12. vb 5 kilométeres távjának bronzérmese (2:03:59.5) végzett.

Kovács Rita, a korábbi többszörös vb- és Eb-érmes nyíregyházi maratonista a várakozástól elmaradva lett tizenötödik 2:05:36.7 órás idővel. „Elégedett vagyok, hiszen nagyon jó időt úsztam, minden tőlem telhetőt megtettem. Sajnálom, hogy ez most csak a 15. helyhez volt elég. A medúzák agyoncsipkedtek, de összeszorított fogakkal folytattam a versenyt. Most pár napig jegelnem kell a bőrömet” – idézte a MOB honlapja Kovácsot. A másik magyar résztvevő, Barsi Klaudia feladta a versenyt.

A magyarok közül szerdán, a férfiak 10 kilométeres – a nőkéhez hasonlóan az olimpiai műsorba is felvett, s először 2008-ban, Pekingben szereplő – számában ketten is szerencsét próbálnak: a szakvezetés úgy döntött, hogy nemcsak Gercsák Csaba, hanem fivére, Gercsák Balázs is indul e távon.