Barca-Liverpool élőben

A két legutóbbi győztes, azaz a tavaly diadalmaskodó FC Barcelona és a tavalyelőtt legjobb FC Liverpool csatája emelkedik ki a nyolcaddöntő szerdai mérkőzései közül a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

94. perc: Zambrotta sárgát kapott buktatásért, közben Crouch is pályára lépett, de nem sokáig, a bíró lefújta a meccset.

91. perc: A csalódott hazai drukkerek elindultak haza. Eto’o a fejét fogja a lelátón.

89. perc: Erőlködnek Ronaldinhóék, de nem úgy fest, mintha sikerülne fordítani. A másik spanyol csapat eközben egyenlített a San Siróban.

87. perc: Fellélegezhetnek a vendégszurkolók: Deco szabadrúgása a kapufán csattan. Reina megint el volt varázsolva.

85. perc: Belletti megsérült, de a Barcának nincs több cseréje. Közben Reina kétszer is alászalad a labdának, de nem büntetett a címvédő.

82. perc: Sissokót kell ápolni, Rijkaard kihasználta az időt és Gudjohnsent küldte a pályára. A másik oldalon Zenden érkezett.

79. perc: Pennant váltotta az első liverpooli gól szerzőjét.

76. perc: Szinte a fordulásból egyenlíthetett volna Saviola, de az argentin túl hosszan szöktette magát. Maicon góljával ismét vezet az Inter hazai pályán.

75. perc: Vezet a Liverpool: nem tud felszabadítani a spanyolok védelme, Kuyt a teljesen üresen érkező Riisének passzol, aki a rosszabbik jobb lábával az üres kapuba helyez. (1-2)

72. perc: Óriási Barca-lehetőség: először Saviola bolondította meg a védelmet, a lövése középre pattan Reináról, majd Messi csapott le a labdára, de nem volt szíve leadni Giuly-nek.

67. perc: Újabb Valdes-baki: a spanyol kapus érthetetlen módon felszed egy hazaadott labdát. Gerrard szabadrúgását hárítja Valdes, majd Kuyt fejesénél már ő is tehetetlen, de a labda fölészáll.

65. perc: Giuly érkezett Xavi helyére. A Valencia Villa góljával egyenlített a San Siróban.

62. perc: Ronaldinho szabadrúgás, de a labda jócskán elkerüli a kaput. Gyenge napot fogott ki a brazil.

60. perc: Sissokót figyelmeztette a bíró Deco buktatása után.

57. perc: Sokkal bátrabban játszanak az angolok, ráadásul a védelem is sokkal biztosabbnak tűnik. A Barca egyelőre nem tud mit kezdeni az új helyzettel.

54. perc: Az első csere: Motta helyére érkezik Iniesta.

49. perc: Idegesen kezdtek a katalánok, de aztán szépen lassan átvették a játék irányítását.

47. perc: Gerrard szabadrúgás 28 méterről, de Valdes ezúttal nem hibázott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyelőre egyik oldalon sincs.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. A kezdeti tapogatozás után, óriási fölénybe került a Barca, és teljesen megérdemelt vezetést szerzett. Az első 45 perc végére rápihentek a katalánok, és ez megbosszulta magát. Kellett ehhez persze Valdes bakija is.

45. perc: Jót fog tenni a Barcának a szünet, a félidő utolsó perceit nagyon megnyomta a Liverpool.

43. perc: Először kellene védenie Valdes-nek, de Bellamy fejesét csak a gólvonal mögött fogta az ügyetlenkedő kapus. A semmiből érkezett a Liverpool egyenlítő gólja. (1-1)

39. perc: Az első komoly angol helyzet: Gerrard beadását az oldalhálóba fejelte Bellamy.

38. perc: Repkednek a sárgák, a mezőny talán legjobbja, a tavalyi BL-döntőben győztes gólt szerző Belletti rúgta fel Arbeloát.

35. perc: Kuyt is besárgult.

33. perc: Lassul az iram, az angolok képtelenek veszélyes helyzetet kialakítani. Valdes-nek még nem kellett védenie.

26. perc: Gerrard egyelőre nem találja a helyét, alig volt idáig jó megoldása a Liverpool csapatkapitányának. A katalánok már nem játszanak olyan fölényben, de ez nem az angolok érdeme. Az Inter vezetést szerzett hazai pályán a Valencia ellen.

23. perc: Daniel Agger kapja a meccs első sárgáját.

18. perc: Óriási nyomás az angolok kapuján, Deco lövését azonban blokkolja Reina.

17. perc: És kis híján érkezik a második katalán gól: Saviola lép ki a védők közül, de a lövése elkerüli a kaput. A BL-ben eddig kétszer kapituláló Liverpool-védelem egyelőre sokat bizonytalankodik. Közben a Porto vezetést szerzett a Chelsea ellen, de pillanatokkal később Sevcsenko egalizált.

14. perc: Csodálatos támadás. Zambrotta fut fel a bal oldalon, átjátssza Gerrardot, és a hosszún érkező Deco fejére íveli a labdát. A portugál megnézi magának a jobb alsót, és nem hibáz. (1-0)

14. perc: Erősödik a hazai nyomás, de Reinának a Liverpool kapujában még nem kellett védenie.

13. perc: Ronaldinho esik el a tizenhatoson belül, de a bíró sípja néma marad.

10. perc: Deco ugratta ki Saviolát, a partjelző jelez, de a lassítás szerint szó nem volt lesről. A kis argentin üresen törhetett volna kapura.

7. perc: Finnan lépett tovább oda könyörtelenül Ronaldinhónak. A brazil természetesen folytatni tudja.

5. perc: Mélyen behúzódik a Liverpool a saját térfelére, a Barca szokás szerint kivár, és a középpályán adogat.

3. perc: Óvatos kezdés mind a két oldalon, de érthető is, hogy nem esnek egymásnak a csapatok. Érdekes módon az angoloknál van többet a labda.

1. perc: Gurul a labda, a katalánok kezdik a mérkőzést.

Barcelona-Liverpool 1-2