Meglepetés győzelem a Dakaron

Az autósoknál a katari Nasszer Szaleh al-Attijah, a motorosoknál pedig a portugál Helder Rodrigues nyerte a 29. Dakar-rali keddi, 10. etapját, amelyen a magyarok közül mindenki célba ért.

Összetettben nem hozott változást a keddi szakasz: az autósoknál Peterhansel tovább növelte az előnyét, akárcsak a motorosoknál Coma, aki már csak akkor veszítheti el első helyét, ha valami komoly műszaki hiba megállítja. A magyarok közül Szalayék a 29., Palikék a 35. időt teljesítették, míg a motoros Kátai a harminchatodikat.

A 10. szakaszon győztes al-Attijah történelmet írt, hiszen első katariként aratott etapgyőzelmet a 400 kilométer hosszú szakaszon, amelyből 366 volt a gyorsasági. A keddi sikerével megerősítette negyedik helyét összetettben a BMW-vel versenyző pilóta.

A hétfőn balszerencsés Giniel de Villiers szerelői az éjszaka folyamán ismét bevethető állapotba hozták a Volkswagent, de vérmes reményei már nem lehetnek a dél-afrikainak, hiszen a tegnapi motortűz miatt jelenleg csak a 12. helyen tanyázik.

A motorosoknál is meglepetés győzelem született: a portugál Rodrigues a Yamahájával 44 másodpercet vert Comára. A luzitán két napig vezetett összetettben, aztán visszaesett, és mindenki arra számított, hogy az igazán embert és technikát próbáló sivatagi etapokon kiesik a legjobb tíz közül. Ehhez képest parádésan helyt állt, és a keddi győzelmével a hatodik helyre jött fel összetettben.