Vívó-vb: Mohamed az elődöntőben

Mohamed Aida bejutott az elődöntőbe a torinói vívó-világbajnokságon, így már biztosan éremmel zárja a női tőrözők küzdelmeit.

A 32 között aratott egytusos győzelmét még kétszer megismételte. A 16-ban a fegyvernem egyik legjobbjával, a lengyel Sylwia Gruchalával találkozott, akit a ráadásban – amelyben a lengyel vívó volt a kedvezményezett – sikerült legyőznie.

A negyeddöntőben Janna Ruzavina volt az ellenfél. Az első szakasz végén Mohamed vezetett (3-2), aztán egyenlő lett az állás (5-5), az utolsó három percben pedig maradt ez az eredmény. Megint csak a rivális kapta a kedvezményt, de a mindkét oldalról indított sikertelen támadásokat követően ismét Mohamed bizonyult kiegyensúlyozottabbnak és pontosabbnak.

Mohamed a címvédő olasz Valentina Vezzalival találkozik az elődöntőben.

A tavaly bronzérmes Knapeknek nem sikerült a 16-ból a negyeddöntőbe jutnia. Az olasz Margherita Granbassit nagyon elengedte (3-10), s bár innen még felzárkózott (11-12), négy másodperccel a vége előtt újabb találatot kapott, ezzel pedig eldőlt az asszó.