Kovács Ágnes megtörte a jeget

A negatív magyar sorozatnak Kovács Ágnes vetett véget: a hazai klasszis Európa-bajnoki bronzérmes lett 100 m mellen 1:08.60 perccel, a magyar úszókülönítmény első medálját szerezve a Margitszigeten.

Nagyszerűt alakított a Kőbánya SC nagyasszonya, s a jelző feltétlenül használható egy olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok és hétszeres Európa-bajnok esetében, aki jó fél évtizede versenyzett és teljesített ennyire jól, mint a budapesti kontinensviadalon. Nem véletlen, hogy ennek a harmadik helyének úgy örült, mintha nyert volna, hiszen idehaza érte el a diadalt.

A sportág szempontjából is a legjobbkor éli sokadvirágzását a 25 éves állócsillag, aki ráadásul még az 50-es távon, s fő számában, 200 m mellen is próbálkozhat.

Eredmény (női 100 mell)
1. Zsanna Klisztunova (Ukrajna) 1:07.55 p
2. Kirsty Balfour (Nagy-Britannia) 1:07.95
3. Kovács Ágnes 1:08.60

A férfiak 200 méteres pillangóúszásának elődöntőiben nem termett babér a magyaroknak a margitszigeti Európa-bajnokságon: Kis Gergő 1:58.68 perccel a 10. lett, így nem fért be a nyolcas döntő tagjai közé. Hasonlóképpen kiszorult a fináléból Bodrogi Viktor is, aki 2:01.33-mal a 15. időt úszta.

Újabb német világcsúcs

A német Britta Steffen 53.30 másodperces világcsúccsal nyerte a női 100 méteres gyorsúszást a margitszigeti Európa-bajnokságon. A korábbi rekordot az ausztrál Lisbeth Lenton tartotta 53.42-vel.