Alonso a világbajnok

Kettős McLaren győzelmet hozott a Brazil Nagydíj, ám ezúttal Alonso örülhetett igazán, miután a harmadik hely a világbajnoki címet jelentette neki.

Vegyes futamot hozott a Forma-1-es világbajnokság brazil futama. A rajtnál történt balesetnél, amikor David Coulthard és Antonio Pizzona összeütközött, a beküldött biztonsági autó még izgalmas futamot ígért, ám az később ellaposodott.

A futamot a McLaren irányította, érvényesíteni tudta jobb boxtaktikáját, azaz autójaik annak ellenére voltak versenyképesek az időmérőn, hogy jóval több üzemanyag volt bennük, mint a Renault-okban. Juan Pablo Montoya a biztonsági autó távozása után átvette a vezetést, amit a futam végéig meg is őrzött.

Sorozatban másodszor nyert Brazíliában Montoya, akinek ez az idei harmadik futamgyőzelme, amivel a pilóták pontversenyében a kolumbiai versenyző feljött a harmadik helyre. A pontokat tekintve ugyanannyit szerzett, mint Schumacher, de neki több futamgyőzelme van.

Kimi Räikkönen az első boxkiállás után felzárkózott a csapattársa mögé, akit a célig követett a második helyen. Ezzel a McLaren 18 pontot kasszírozott, ami sokat jelent a konstruktőrök pontversenyében, két ponttal átvették a vezetést a Renault előtt.

Ám ez is kevés volt Räikkönen számára, ugyanis Alonso mindent megtett, amire ma szüksége volt. Tiszta versenyt teljesített, magabiztosan autózott a célig harmadik helyen, amivel két futammal a világbajnokság vége előtt már ő a világbajnok.

Alonso a világbajnok 1

Fotó: Vezess.hu

Ezzel az eredménnyel Fernando Alonso nem csak az első spanyol Forma-1-es világbajnok, de a legfiatalabb is a legjobbak között. Ezt a listát Emerson Fittipaldi tartotta, aki 1972-ben 25 évesen 8 hónaposan lett világbajnok.

Alonso-nak a cím elnyeréséhez 24 év és 1 hónap kellett. A listán így már csak harmadik Michael Schumacher, aki 1994-ben 25 éves 10 hónapos korában lett a legjobb a sportágban. Alonsohoz hasonlóan ő is Flavio Briatore kezei között vált világbajnokká. Más rekordot is tart, Alonso, hiszen 2003-ban, a Hungaroringen először nyert, ő lett a legfiatalabb futamgyőztes is.

Elégedett lehet a Ferrari is, akik bár az első háromtól elmaradtak tempóban, de saját teljesítményüknek köszönhetően pontszerzők lettek. Öt futam után mindkét autójuk az első nyolcban végzett.

Michael Schumacher Giancarlo Fisichella-val vívott meg a negyedik helyért, míg Rubens Barricehello Jenson Buttont előzte meg a hatodik helyért.

A BAR másik pilótája Takuma Szato jó versenyt futott, de pontot nem szerzett, a 19. helyről a 10-ig jött fel. A Toyota egyetlen ponttal távozott, amit Ralf Schumacher szerzett. Ennél is rosszabbul járt a Williams, akiknek mindkét autója kiállt az első kör után. Mark Webber autóját ugyan rendbe hozták 25 kör alatt, de ekkora hátránnyal csak tesztversenyt futott.