Belföld

Havasi Bertalan elárulta, elmegy-e Orbán Viktor Magyar Péter paksi tájékoztatójára

havasi
Varga Jennifer / 24.hu
havasi
Varga Jennifer / 24.hu
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a volt kormányfő nem biodíszlet.

Paks nem kampányszínpad, a pártelnökök nem Magyar Péter politikai biodíszletei. Tájékoztatni pedig az Országgyűlést kell – reagálta Havasi Bertalan az Indexnek arra, hogy Magyar Péter szombaton délelőtt 10 órára meghívta Paksra a parlamenti pártok elnökeit, hogy ott tájékoztassa őket „az évtizedek óta nem látott építkezés részleteiről, továbbá a korábbi évek mulasztásairól, amelyek szükségessé tették a beavatkozást”.

A Fidesz kommunikációs igazgatójának válasza alapján így Orbán Viktor nem vesz részt a paksi találkozón, és Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke sem lesz ott, maga helyett Tóth Máté energiajogászt küldi.

A KDNP pedig az MTI-nek küldött közleményében jelezte, hogy ők sem vesznek részt a találkozón. „A KDNP azt várja el a miniszterelnöktől, hogy ebben a rendkívüli időszakban ne Facebook-kormányzást folytasson és ne újabb filmet rendezzen, ne össze vissza beszéljen saját magának is ellentmondva, hanem az Országgyűlést tájékoztassa megfelelő módon. Természetesen a színjátékában nem veszünk részt”– írták.

Inkább a nyaralás

A miniszterelnök az erről szóló hírre az Index Facebook-oldalán annyit reagált:

Orbán és Toroczkai is inkább a nyaralást választja.

Magyar Péter csütörtökön tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzetről, a kormányfő egyebek mellett arról számolt be, hogy már elkezdték megépíteni Paks és Dunaszentbenedek között a fenékküszöböt, amely tartósan segít emelni a folyó vízszintjét, és később nem okoz gondot egy esetleges árvíznél.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik