Bóka János személyes érintettség címén reagált Magyar Péter korábbi felszólalására. A fideszes politikus azt mondta, a tűréshatárába nem fér bele, hogy a miniszterelnök hazaárulónak nevezze őt.
Az ellenzéki képviselő azzal indokolta, hogy a Fidesz és a KDNP nem támogatta az uniós forrásokkal összefüggő törvényjavaslatot, hogy szerintük a jogszabály rossz. Hozzátette: az Alkotmánybírósághoz azért fordultak, mert álláspontjuk szerint a törvény alkotmányellenes.
Bóka szerint az előterjesztők nem tettek eleget az Alaptörvényben előírt konzultációs kötelezettségeknek. Azt mondta, erre korábban figyelmeztették is a kormányoldalt, ezért kezdeményezték a zárószavazás elhalasztását.
Ezt követően Hankó Balázs kért szót személyes érintettség címén. A korábbi miniszter azt mondta, Magyar Péter azzal fenyegette, hogy börtönbe kerül, majd azt kérdezte: honnan tudhatja ezt. Úgy fogalmazott, nem ő az,
aki mások szoknyája mögé bújik.
Hankó arról is beszélt, hogy hét munkatársát őrizetbe vették, közülük ötöt továbbra is fogva tartanak. Állítása szerint az általa kezdeményezett vizsgálatot három hónapig akadályozták, hogy később koncepciós eljárás indulhasson.
Hallerné Nagy Anikó ülésvezető elnök ezt követően megvonta a szót Hankótól arra hivatkozva, hogy eltért a személyes érintettség címén tett felszólalás tárgyától.
Hankó Balázs azonban mikrofon nélkül is folytatta mondandóját. Eközben a Fidesz és a KDNP képviselői kivonultak az ülésteremből, míg a kormánypárti Tisza-frakció képviselői vastapssal reagáltak a történtekre.
