Belföld

Rendkívüli közbiztonsági akció indul Budapesten a lakossági panaszok miatt

rendőrök Budapesten
Adrián Zoltán / 24.hu
rendőrök Budapesten
Adrián Zoltán / 24.hu
Országosan közel kilencezer, Budapesten pedig több mint kétezer rendőr hiányzik az állományból a Belügyminisztérium és a BRFK adatai szerint. A tárca életpályamodellel és a korábban leszerelt rendőrök visszatérésének ösztönzésével enyhítené a létszámhiányt.

Átfogó életpályamodell kidolgozásán dolgozik a Belügyminisztérium – erről Pósfai Gábor tárcavezető beszélt az RTL Híradónak. A cél, hogy a rendőri hivatás hosszú távon kiszámíthatóbb és vonzóbb legyen a jelenlegi és a leendő munkavállalók számára. A minisztérium várakozásai szerint az új rendszer segíthet a pályaelhagyás mérséklésében és az utánpótlás biztosításában.

A rendelkezésre álló adatok szerint országosan mintegy 9 ezer fős hiány tapasztalható a rendőrségnél. A legnagyobb terhet Budapest viseli, ahol több mint 2 ezer álláshely betöltetlen.

Visszahívnák a korábban leszerelt rendőröket

A létszámhiány hosszabb ideje kihívást jelent a rendvédelmi szervek számára, ezért a Belügyminisztérium új intézkedéseken dolgozik a helyzet kezelésére.

A rövid távú intézkedések között szerepel egy úgynevezett visszaszerelési program is. Ennek keretében a kormányzat arra számít, hogy közel ezer olyan korábbi rendőr térhet vissza a szolgálatba, aki korábban elhagyta a pályát, de az új feltételek mellett ismét vállalná a munkát.

A tárca szerint ez gyors segítséget jelenthet a legsúlyosabb létszámproblémák enyhítésében.

Fokozott rendőri jelenlét jön Budapesten

Pósfai beszélt arról is, hogy a közbiztonsággal kapcsolatos lakossági panaszok miatt Budapesten 30 napos fokozott közbiztonsági akció indul.

A kezdeményezés előzménye, hogy több kerületi polgármester is jelezte: a lakók részéről rendszeresen érkeznek észrevételek a közbiztonság helyzetével kapcsolatban. A Belügyminisztérium reményei szerint az intézkedések egyszerre javíthatják a közbiztonságot és a lakosság biztonságérzetét.

A témával kapcsolatos korábbi írásaink:

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik