Toroczkai a nagyváradi premontrei rendház lefoglalásának és kitelepítésének ügyében kérdezte Orbán Anita külügyminisztert, aki elmondta: egyeztettek a Szentszék magyarországi és romániai apostoli nunciusaival is, akik keresik a kompromisszumos megoldást.
A cél a helyi közösség stabilitásának és megmaradásának biztosítása – emelte ki.
Toroczkai szerint be kellett volna rendelni a román nagykövetet, mert fegyveresek törtek be a rendházban tartott szentmisére.
Viszontválaszában Orbán Anita leszögezte:
