Az Alaptörvény módosításával újra lehetővé teszik, hogy az Alkotmánybíróság elnökét az alkotmánybírók válasszák meg maguk közül, illetve visszaállítják az alkotmánybírákra vonatkozó 70 éves felső korhatárt, az ennél idősebb bírák – köztük Polt Péter elnök – megbízása megszűnik, ezzel együtt a mentelmi joguk is, közölte Magyar Péter.
A Kúria és az OBH vezetőinek megválasztásával és visszahívásával kapcsolatos szabályokat is módosítják. A bírák kétharmada kezdeményezheti majd ezt.

