Ez nem Magyar legjobb, hanem legrosszabb beszéde volt Gulyás Gergely Fidesz-frakcióvezető szerint, aki becsületsértőnek és felháborítónak tartotta a miniszterelnök beszédét.
Magyarország elmúlt száz évének a legjobb időszaka volt ez az elmúlt 16 év
– hangsúlyozta Gulyás, akinek a beszédébe többször is belekiabáltak, ezért a házelnök ismét türelemre és önmérsékletre kérte az Országgyűlést.

A maffiázás szerinte felszámolja az értelmes közbeszédet: az, hogy tömeggyilkos szervezethez hasonlítja őket, „józan ésszel felfoghatatlan” a fideszes politikus szerint.
Ő is kiállt a közjogi méltóságok mellett, erre szerinte Magyaréknak nincs egyetlen jó érve sem.
