A tiszás képviselő felszólalásában a politikai megújulásról beszélt: őszinte szembenézésről és újraalkotott intézményekről.
Szakítani kell a lopás kultúrájával!
– szerinte ez a megújulás egyik alapfeltétele. Az Orbán-rendszer sikereit mindenki felvállalta a mostani ellenzéki oldalon, de amikor a bűnök és hibák kerülnek felszínre, azt senki. Szerinte ez nem felelős magatartás. Ki kell mondani, ha hibáztunk.
Majd megszólította a 2010 utáni egykori elszámoltatásért felelős, akkori kormánybiztost is, hangsúlyozva, mennyire sikertelen volt az akkori megvalósítás.
