A következő élő közvetítés része Feszült hangulatban telt az Országgyűlés első rendes ülése, Magyar Péter egy ponton odalépett Gulyás Gergelyhez

286 milliárd forintnyi közlekedési kiadást nem tüntetett fel az előző kormány

Szigetváry Zsolt / MTI
Szigetváry Zsolt / MTI

Már áprilisra elérte az idei hiánycél 91 százalékát az idei költségvetési hiány. A leköszönő kormány több mint 286 milliárd forintnyi közlekedési kiadást nem tüntetett  fel a büdzsében – mondta Perticsné Kácsor Andrea tiszás képviselő.

Elmondása szerint autópályakoncesszió, Budapest-Belgrád gyorsvasút és egyéb vasúti fejlesztésekkel kapcsolatos költségek is találhatóak ezek között.

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter megerősítette: olyan tételek is találhatóak ezek között, melyek már rég befejezett beruházások, melyekkel kapcsolatban már a számlák is lejártak, illetve visszatérően, minden hónapban jelentkező tételek, mint az autópályakoncesszióval kapcsolatos költségek.

Folytatni kell ezeknek a tételeknek a kivizsgálását – hangsúlyozta Vitézy, majd idézte az Állami Számvevőszék idevágó, hasonló véleményét is.

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik