Belföld

Napok óta nem tudni, hogy a tűzoltók miért vonultak ki nagy erőkkel a gödi Samsung gyárhoz

gödi Samsung gyár
Varga Jennifer / 24.hu
gödi Samsung gyár
Varga Jennifer / 24.hu
Rejtély övezi, miért vonult ki három tűzoltóautó a gödi Samsung-gyárhoz március 4-én: a katasztrófavédelem két nap alatt sem ad magyarázatot, miközben a gyárral kapcsolatos korábbi súlyos biztonsági és környezetvédelmi botrányok is megoldatlanok.

Legalább három tűzoltóautó – két hagyományos és egy darus jármű – vonult ki a Samsung SDI gödi akkumulátorgyárához március 4-én délelőtt, ám a hatóság két nap után sem árulta el, hogy milyen incidenshez riasztották őket. A Telex helyszínen tartózkodó újságírói 10:30 körül látták, amint a járművek a gyár északi kapujából hajtanak ki az autópálya-felhajtó irányába.

A lap szerdán 11:41-kor kérdéseket küldött a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnak arról, hogy milyen baleset vagy tűzeset történt és vannak‑e sérültek. Mivel nem érkezett válasz, délután telefonon is érdeklődtek, aminek alkalmával azt ígérték, hogy még aznap este vagy csütörtök reggel tájékoztatást adnak. Ez végül nem történt meg:

csütörtök délutánra már azt közölték, hogy „felsőbb utasításra” nem adnak tájékoztatást, és határidőt sem mondtak.

A katasztrófavédelem péntek délelőttig sem reagált, így továbbra sem tudni, hogy mi történt a gyár területén.

A hírportál megjegyzi, hogy a Samsung‑üzemnek saját belső tűzoltósága is van, amely a kisebb tüzeket önállóan képes kezelni. Egy a gyár működésére rálátó forrás szerint azonban nincs saját darus létraszerkezetük, így, ha hivatásos tűzoltók speciális járművel is megjelentek, az nagyobb balesetre vagy tűzesetre utalhat. A Telex megkereste a Samsungot is, de választ onnan sem kaptak.

További cikkeink a gödi Samsung-gyárról:

Ajánlott videó

Olvasói sztorik