Magyar azzal folytatta: a kormánypártok képviselői mostanában előszeretettel szólnak a fiataloknak, felróva nekik, hogy nem jól szavaznak. Magyar szerint nem lehet véletlen a fiatalabb generáció hozzáállása, amit már csak az is alátámaszt, hogy a Fidesz-kormányok alatt tömegével hagyták el az országot ennek a csoportnak a képviselői. Magyar szerint a fiataloknak elege van abból, hogy esélyeik a lakhatásra kilátástalanok, elegük van a korrupcióból, és a biztos megélhetést nyújtó munkahelyek hiánya is zavarja őket.
„A magyar fiatalokat nem lehet fenyegetni, és felesleges őket hülyének nézni, miniszterelnök elvtárs” – mondta magyar, aki kijelentette, a Tisza-kormány sem a fiataloknak, sem az időseknek nem fogja megszabni, hogyan lázadjon, vagy miképp szavazzon.

A választást az évtized legnagyobb bulijaként harangozta be, biztatta a fiatalokat, hogy írják be a naptárukba, és véletlenül se felejtsenek el megjelenni rajta. Ugyanígy a külföldön élő magyarokhoz is szólt, kérve őket arra, úgy tervezzék ők is a napjaikat áprilisban, hogy el tudjanak szavazni a számukra elérhető módon – de ugyanerre kérte azokat az itthon élő magyarokat is, akik máshol laknak, mint ahol szavazhatnak. Minden szavazat számít a Tiszának.
