Pedagógus volt a következő kérdező: lesz-e valami pozitív hatása annak, hogy jóban van Trumppal?
Nem egyszerű dolog ez
– kezdte Orbán, aki szerint szokatlanul viselkedik az amerikai elnök: az a kódrendszer, amit itt beszélnek Közép-Európában, eltér attól, amit Trump képvisel.
A NATO befuccsolt, régóta nem működött, mondta Orbán, aki szerint Trump mentette meg a szervezetet.
Az eredmények viszont magukért beszélnek: Gázában, Venezuelában és Iránban is rendet tett, miközben a nyugat-európaiak gúnyos megjegyzéseket tesznek az amerikai elnökre.
Lehet, hogy egész Grönlandot, mint egy nagy jégdarabot, be akarta tenni a whiskyjébe, és lehet, hogy nem tudja beletenni, de hogy az a jégdarab mostantól az övé, abban legyünk egészen biztosak. Ez persze majd NATO-keretben fog történni
– mondta Orbán, aki szerint az fog történni katonailag Grönlanddal, amit Trump akar. Az, hogy Amerikának egy „kurta-furcsa, de nagyon cselekvőképes elnöke van, az Magyarországnak jó”.
Emellett Amerika nagyobb befektetőként is jelen van az országban, mint Trump előtt.
A pénzügyi védőpajzs részleteiről még tárgyalnak, de ha valaki ki akar babrálni Brüsszelben vagy a londoni pénzpiacon a magyarokkal, az amerikai kapcsolatnak hála ezt ki tudják védeni.
