Belföld

Orbán: Kedvezményes hitelt kapnak az első lakást vásárlók életkortól függetlenül

A szerdai kormányülésen döntés született arról, hogy a kormány kedvezményes, 3 százalékos hitelt vezet be azoknak, akik az első ház- vagy lakásvásárlásukra készülnek – jelentette be Orbán Viktor a Facebookon.

Az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni. Bárhol lehet az ingatlan, a legkisebb falutól Budapestig, és nincs semmilyen korhatár sem

– közölte a miniszterelnök, ahogy azt is, hogy legfeljebb 50 millió forintot lehet felvenni, 3 százalékos kamatra a teljes futamidőre, ami maximum 25 év. Az önrészt 10 százalékban határozták meg. Elmondta azt is, hogy itt nem állnak meg, szeptember elsején megindítják a következő programot, amely a lakásfelújítók számára nyújt majd lehetőséget.

Bár a kormányfő azt mondta, bárhol, bárki igénybe veheti a támogatást, vélhetően csak a magyarországi ingatlanokra és a magyar állampolgárokra gondolt. Ahogy azt sem tisztázott, hogy a jelenleg magasabb piaci kamatok és a 3 százalékos kedvezményes hitel közötti különbözetet ki fogja állni: az állam vagy a bankok.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik