Belföld

Mostantól okosórát kapnak lábbilincs helyett a házi őrizetesek

Rendészeti Államtitkárság / Facebook
Rendészeti Államtitkárság / Facebook

Új személyfelügyeleti rendszert vezetett be a rendőrség a bűnügyi felügyelet alá vont terheltek ellenőrzésére: a korábbi, elektronikus jeladóval ellátott „lábbilincseket” az év eleji tesztüzem után immár éles alkalmazásban működő okos karórák váltották fel, közölte a Rendészeti Államtitkárság Facebook-oldalán.

Mint írták: az okosórák folyamatos jelzést továbbítanak a felügyeltek pozíciójáról, és riasztásokkal figyelmeztetnek a magatartásszegésekről.

A küldött jelek alapján a rendőrök látják, hogy a kiadott eszközök aktuális helyzete eltér-e az engedélyezett, a rendszerben rögzített mozgási körzettől.

A részben magyar fejlesztésű termék ránézésre teljesen hétköznapi okosóra, külső akkumulátorával vezeték nélkül tölthető.

A rendszer megvalósítása bruttó 2,5 milliárd forintba került, a bejegyzés szerint a bevezetés óta megbízhatóan működik. A rendőrségi készleten lévő órából jelenleg 800 aktív, a büntetés-végrehajtásnál 343.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik