Belföld

Imádkoznak a debreceni Nagytemplomba betörő férfiért

A rendőrök gyorsan megfékezték, de így is több szakember kell az általa okozott károk kijavításához.

Hétfőn este egy 30 éves budapesti férfi betört a debreceni Református Nagytemplomba, ahol imádkozni kezdett, majd amikor megzavarták, elkezdte szétverni a berendezési tárgyakat. Az egyházközség elnöksége tudatta, a betörő éppen az Úrasztalánál imádkozott és a Bibliából olvasott, amikor meglátta, hogy már nincs egyedül.

Ekkor kezdte ingerülten megrongálni a Nagytemplom berendezéseit az Úrasztala környékén. Csak a gyorsan kiérkező rendőrök tudták megakadályozni ámokfutását. A betörő az Úrasztalában és az egyik ajtóban okozott kárt.

A Nagytemplom műemlék, így a javításhoz restaurátor, asztalos, rézműves és lakatos is kell. Felvették a kapcsolatot a biztosítóval, a költségek felmérése folyamatban van. Mindent megtesznek, hogy a betörés ne okozzon fennakadást április 5-én a Virágvasárnapi istentisztelet online közvetítésében. A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség elnöksége tudatta, imádkoznak a betörést elkövető férfiért és lelki békességéért.

Kiemelt kép: police.hu 

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.