Belföld

Eltüntetnék a szexista hirdetéseket Budapest utcáiról

Gy. Németh Erzsébet humán területekért felelős főpolgármester-helyettes és Tüttő Kata városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes Facebookon jelentették be: indítványozzák, hogy a város által kezelt hirdetési felületeken a jövőben ne lehessen szexista hirdetéseket elhelyezni.

A nők teste nem árucikk! Emberként és női főpolgármester-helyettesként nem fogadjuk el, hogy városunkban napról napra a…

Közzétette: Gy. Németh Erzsébet – 2020. március 8., vasárnap

 

„A nők teste nem árucikk! Emberként és női főpolgármester-helyettesként nem fogadjuk el, hogy városunkban napról napra a nők testét hirdetési felületként használó reklámok szegélyezik az utakat. Ezért indítványozzuk, hogy a Főváros által kezelt hirdetési felületeken a jövőben ne lehessen ilyen reklámokat megjelentetni. A női test nem reklámfelület! Budapest egy európai nagyváros, ahol nem engedjük meg, hogy tárgyiasítsák a nőket! Mi nők, európai magyarok kiállunk a nők mellett az év minden napján!” – írják a bejegyzésben.

Főkép: Demonstráció Lyonban. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.