Belföld

Tizenkét év fegyházra ítélték az 1997-es békéscsabai rablógyilkosság elkövetőjét

Enyhítette, jogerősen tizenkét év fegyházra ítélte a Szegedi Ítélőtábla csütörtökön azt a férfit, aki 1997-ben, újév napján egy rablás során agyonlőtte egy békéscsabai áruház raktárnak a vezetőjét. Az elkövetőt húsz évvel később sikerült azonosítani.

A táblabíróság nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek az 52 éves vádlottat, aki a büntetés négyötödének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra. A férfinak vissza kell fizetnie az elrabolt csaknem két és fél millió forintot is.

A férfi 1996 végén kapta a tippet egy békéscsabai cégnél pénztárosként dolgozó ismerősétől, hogy munkaszüneti napokon csak egy ember tartózkodik a vállalkozás raktáráruházában, akire rá lehet ijeszteni, hogy kinyissa a páncélszekrényt.

Újév napján kora reggel a férfi Békéscsabára utazott, magával vitt egy illegálisan vásárolt 9 milliméteres kaliberű pisztolyt és egy maszkot. A kerítésen bemászott a telekre, elrejtőzött, majd a 44 éves raktárvezető után ment, aki éppen a páncélszekrénybe pakolt. A férfi pisztollyal fenyegetőzve követelte a pénzt a raktárostól, aki egy üveggel hadonászva próbálta eltéríteni őt a szándékától.

A támadó ekkor mellkason lőtte. Ezután a feltápászkodó férfit hasba, amikor pedig menekülni próbált, hátba lőtte. A raktárvezető néhány másodpercen belül meghalt. A férfi magához vette a páncélszekrényben lévő 2,5 millió forintot és a kerítésen átmászva távozott, de közben elhagyta a maszkot. Jó húsz évvel később ez lett a veszte.

A maszkban talált hajszálból vett DNS minta alapján sikerült azonosítani:  20 évvel később DNS-mintát vettek az akkor más bűncselekmény miatt fegyházban lévő férfitól, s azt összevetették az FBI-hoz korábban kiküldött, annak adatbázisában található mintával, ami teljes egyezést mutatott.

A táblabíróság döntésével enyhített az első fokon eljáró Gyulai Törvényszék által kirótt húszéves büntetésen.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik