Belföld
Budapest, 2017. január 21.
Mécsesek és egy szál rózsa a Szinyei Merse Pál Gimnáziumnál a fõváros VI. kerületében 2017. január 21-én. Egy az iskola diákjait szállító, Franciaországból hazafelé tartó autóbusz az olaszországi A4-es autópályán egy veronai csomópontnál balesetet szenvedett, majd kigyulladt. Tizenhat középiskolás diák életét vesztette, a sérültek száma 39.
MTI Fotó: Marjai János

Olasz buszbaleset: saját verssel búcsúztak osztálytársai a siófoki diáktól

24.hu
24.hu

2017. 01. 22. 18:25

Korábban a témában:

Siófoki diák és édesanyja is meghalt az olaszországi buszbalesetben. Barátok, volt osztálytársak, tanárok, ismerősök városi képviselők, mintegy 150-en gyűltek össze a siófoki Vak Bottyán János Általános Iskola előtt, hogy virágokkal és gyertyákkal róják le kegyeletüket, írja a sonline.hu. 

A 16 éves fiú általános iskolai osztálytársai saját verset írtak barátjukról, amit az iskola lépcsőjén olvasták fel.

Az ismerősök beszámolói szerint anya és fia a busz első felében utazott, a fiú nevelőapja a busz hátsó felében ült, ő túlélte a balesetet és a hírek szerint vasárnap estére haza is érkezik a városba.

A család kérésére a volt osztálytársak által szervezett iskolai megemlékezést követően 18 órakor a lakás előtt is gyertyák gyúlnak az elhunytak emlékére.

A megemlékezés hétfőn a Baross Gábor Szakgimnázium és Szakközépiskolában folytatódik. Az intézmény honlapján így emlékeznek elhunyt diákjukra:

Balázs, az életvidám, mosolygós, kedves diákunk másodéves informatika szakos tanulója volt iskolánknak. Példakép volt Ő: a legjobb barát, kiváló osztálytárs, okos tanítvány, nagy sportreménység, aki alig egy hónappal ezelőtt vette át az „Iskolánk büszkesége” elismerő oklevelet a Shinkyokushin Karate Európa-bajnokságon elért VIII. helyezéséért. Fiatal diákunk elvesztése mindannyiunknak megrendítette a lelkét, nincsenek szavaink a fájdalmunk kifejezésére.

A megemlékezésen készült képeket a sonline.hu-n nézhetik meg.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Fideszes vagyok, mert onnan kapok pénzt

Kommentek

Fotó: Fülöp Dániel Mátyás/24.hu
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.