Belföld

Jön az óbudai megadugó, egyirányúsítják a rakpartot

Arviz-Budapesten(960x640).jpg (árvíz, rakpart, dunai árvíz)
Arviz-Budapesten(960x640).jpg (árvíz, rakpart, dunai árvíz)
Május első napsugaraiban autózhatunk újra az Árpád híd környékén, az alsó rakparton dél felé. Nagy támfalépítés kezdődik, átszabják a környék közlekedését.

Megszívja az, aki Szentendre felől jár be a fővárosba melózni, ugyanis a Szentendrei út egyik legjobb egérútját, a rakpartot hónapokra, április 30-ig lezárják. Szerencsére csak a dél felől menő forgalom elől zárják le,

ugyanis észak felé egyirányúsítják a Slachta Margit rakpartot.

A BKK közleménye azzal indokolja a radikális lépést, hogy a 2013-as hatalmas árvíz után ideje helyreállítani a megrongálódott támfalat az Árpád híd környékén. Ehhez viszont le kell zárni egy sávot. A munkálatok közel 280 méteres szakaszon zajlanak majd.

Az elbontott, rossz állapotú támfal helyére 7 méter mély alapozású, az előírásoknak megfelelő magasságú támfalat építenek, ráadásul hosszabban, mintegy 354 méteren. Vízzáró vasbeton lesz az anyag, ehhez 1200 köbméter betont és 55 tonna acélt használnak majd fel, hogy kibírja a jövő áradásait.

De lássuk, mi lesz a forgalommal!

Be lehet majd észak felől is hajtani a rakpartra, de ez csak a Hajógyári-szigetre vezető H-hídig lesz lehetséges, szóval zsákutca lesz a rakpart. A BKK terelőútként a Szentendrei út – Flórián téri felüljáró – Árpád fejedelem útja – Margit hídi lehajtó – Budai alsó rakpart útvonalat javasolja.

Más változásokkal is segítik majd a forgalom áramlását: új jelzőlámpaprogramok a Szentendrei úton, megnyitott buszsáv a Flórián téri felüljárón, egyirányúsított Árpád fejedelem útja a Zsigmond tér és a Textilgyár utca között (a központ felé).

A Budai alsó rakpart Margit hídtól délre eső lehajtóját egyirányúsítják a rakpart felé, így itt 2 sávon lehet majd lehajtani, valamint a Margit híd alól a lehajtóra 2 balra kanyarodó sáv lesz. A rakparton délről észak felé közlekedőknek a Margit hídtól északra eső felhajtó használatát engedélyezik. Fontos, hogy a visszakanyarodás miatt csak 6 méternél rövidebb járművek tudják majd ezt a lehetőséget használni.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik