Jani Krisztina, a Gazdainformációs Központ vezetője, a délmagyar.hu-nak elmondta: A napokban ért véget a betakarítás és a termést a központnál raktározzák. Az elmúlt hetekben a makói vendéglőknek szállítottak a káposztából, sőt, már egy szentesi savanyítóüzem is érdeklődött a termény iránt. A termésből persze jut a helyieknek is, már a második káposztavásárt tartják majd. Ha ez is olyan sikeres lesz, mint az első volt – és marad még a káposztából januárra – akkor jövőre megrendezik harmadjára is.
Van keletje annak a mintegy 10 tonnányi káposztának, amelyet a maroslelei közmunkaprogramban foglalkoztatott 50 ember termelt meg és takarított be idén.
Ajánlott videó
- 03:59 Haalandot nem lehet lefékezni: második vb-meccsén is duplázott
- 03:40 Kiderült, mennyire eredményes a HPV elleni védőoltás
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Rendhagyó meccs a vébén: Mbappé duplázott, kétórás kényszerszünet ellenére is simán nyertek a franciák
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 14:36 Polt mellett még három alkotmánybírót golyóz ki a Tisza
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 18:51 Kihagyott 11-es után vb-rekorddöntés: minden Messiről szólt az argentin-osztrák meccsen
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
