A Berliner Zeitung Autokraták – Magyarországon manipulálják a választójogot címmel közölt cikket. A szerző, Gabor Kerenyi kiemelte: a jobboldali konzervatív kormány úgy alakította át a választójogi szabályozást, hogy „Orbán Viktor a következő választáson egyáltalán nem tud veszíteni”. Hozzátette: számítások szerint a Fidesz a pártnak „erősen kedvező” új rendszerben nem csupán kétharmados többségre számíthat, hanem akár a képviselői helyek háromnegyedét is megszerezheti a törvényhozásban annak ellenére, hogy 2010 óta másfél millió szavazót elveszített.
Úgy vélte, hogy a választójognak a kormányon lévők érdekét szolgáló „manipulációja 2011 óta Orbán Viktor miniszterelnök csapatának egyik kedvenc foglalatossága”. A bajai választással kapcsolatban egyebek között megjegyezte: a Fidesz követőinek „aktivizmusa” egyértelműen sértette a még érvényben lévő szabályokat, a 2014-es parlamenti választáson viszont már nem lesz tiltott tevékenység lesz a választók utaztatása.
Fidesz = Jobbik
A Focus Holokauszttagadók és eurógyűlölők – Az új európai jobboldal címmel közölt összeállítást radikális jobboldali pártokról. A sorozatban „Harc az élősködő cigányok ellen”: a magyarországi Jobbik címmel jelent meg összeállítás a Jobbikról. Ebben azt írták, hogy a párt EU-ellenes, „továbbá uszít a romák, a zsidók, a kommunisták és a homoszexuálisok ellen”.
Hozzátették: „a kormányzó Fidesz is idegenszívűnek kiáltja ki a zsidókat, a romákat és a homoszexuálisokat”. Az Orbán Viktor vezette kormány „korlátozta az igazságszolgáltatás és a sajtó szabadságát, és megfosztotta hatalmától az alkotmánybíróságot” – áll az elemzésben, amely szerint a Fidesz „felkarol” ügyeket, amelyeket a Jobbik képvisel, például „a halálbüntetést, a magyar föld védelmét, vagy ‘a cigány élősködők elleni harcot'”.
