Belföld

Bejött a jóslat: leesett az első hó

Gyönyörű hóesésre ébredhettek hétfő reggel a korán kelő győriek. Az időjósoknak tehát bejött az ígérete, városunkban is fehér lepel borít mindent!

havazás Győr (havazás Győr)

0 fokkal és nagy intenzitással kopogtatott be városunk ajtaján a fehér csapadék, mely néhány óra alatt teljesen új köntösbe öltöztette Győr utcáit. Persze ami valakinek öröm, az másnak méreg, ugyanis az idejekorán érkezett tél, pluszmunkákat ró a munkába indulók nyakába. Járdasöprés, autótakarítás és persze feltorlódott kocsisorok – ez a reggeli csúcsforgalomban a megyeszékhely több pontján is érzékelhető volt.

Néhány perccel 7 óra után például a vámosszabadi felől érkezők 20-30 percet vesztegeltek a centrumba vezető úton, mire elértek egyáltalán az Árkád körforgalomhoz. A kivezető lámpák nem működtek, és a latyakos lé miatt az úttest is elég csúszósnak bizonyult. Komolyabb balesetről viszont szerencsére Győr területéről nem érkezett bejelentés, viszont Farádon két autó összeütközött, így az arra közlekedők félpályás útlezárásra számíthatnak.

A Győr-Szol Zrt. tájékoztatása szerint a szolgáltató munkatársai már éjszaka készenlétben álltak. Nagy Csaba, a társaság kommunikációs menedzsere elmondta, kollégáik már éjszaka megkezdték a hidak és felüljárók alásózását, a minél biztonságosabb útviszonyok fenntartása érdekében. “A belvárosban a szükséges helyeken és a centrumban található buszmegállókban, ahol indokolt, elvégezzük a síkosságmentesítést is” – hangsúlyozta a Győr24-nek Nagy Csaba. Természetesen a Győr-Szol az időjáráshoz igazodva folyamatosan gondoskodik a csapadék takarításáról.

havazás Győr (havazás Győr)

Cikkünk megjelenésekor a havazás kicsit alábbhagyott, már éppen csak szállingózik a hó. A köpönyeg.hu jelentése szerint kedden vegyes halmazállapotú csapadékra kell számítani, a délutáni órákban pedig teljesen felszakadozhat a felhőzet.

fotók: Sipos Kata

Címkék: havazás

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Scenic view over Hong Kong island, China, by night. Multicolored nighttime skyline with illuminated skyscrapers seen from Victoria Peak
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.