Belföld

Fidesz-elnökség előtt a választási reform

Hét végén ülésezik a Fidesz újonnan megválasztott elnöksége. A megtárgyalandó témák között szerepel a többi közt az igazságügyi reform és a választási törvény - értesült meg nem nevezett forrásból a Magyar Hírlap.

A napilap azt írta: a választási törvény részleteit érintve a határon túliak és a magyarországi kisebbségek szavazása a vita tárgya. Hozzátették: a következő, már csak kétszáz fős parlamenttel kapcsolatban még az is eldöntendő kérdés, hány egyéni választókerület legyen az országban.

A Fidesz elnöksége nyolcvan-kilencven egyéni képviselővel számolna az új törvényhozásban, míg a párton belüli másik álláspont szerint a jövőben több egyéni körzetnek kellene lennie és kevesebb listás képviselőnek. A Magyar Hírlap szerint az igazságügyi reformot illetően egyelőre nem eldöntött, hogy teljes mértékben eltűnik-e a bíróságok önigazgatási szervezete, az eddigi Országos Igazságszolgáltatási Tanács.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik