Szalma Botond, a fővárosi KDNP elnöke az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta, hogy egy szakértői csapat évek óta dolgozik azon a koncepción, amelynek alapján létrejöhet Magyarországon az értékelvű, modern oktatás.
Álláspontjuk szerint a Hoffmann Rózsa államtitkár által képviselt tervnek eddig nem született fajsúlyos alternatívája; az újabb és újabb ötletek használható elemeit az államtitkárság folyamatosan beépítette a koncepcióba. Ez a munka nem sötét, titkos szobákban folyt és folyik, hanem széleskörű, nyilvános szakmai konzultáció mellett – közölte, hozzátéve: ezért is érthetetlen Pokorni Zoltán folyamatos „aknamunkája”.
„Amennyiben szakmai gondolata van a Fideszes politikusnak, javasoljuk, hogy ossza meg párt és koalíciós társaival, ne pedig az ellenzéki sajtóhoz szaladgáljon azokkal” – írt Szalma Botond, aki felszólította Pokorni Zoltánt és azokat a magukat „jobboldaliként” definiáló politikusokat, akik minden adandó alkalommal kritizálják az ország oktatási rendszerének megújításán fáradozó államtitkárság erőfeszítéseit, hogy haladéktalanul hagyják abba lejárató kampányukat.
Hozzátették: furcsának találják, hogy vannak, akik kormánypárti politikusként szinte naponta ugyanazokat az érveket hozzák fel a kereszténydemokrata vezetésű oktatási államtitkársággal szemben, amelyeket az előző nyolc évben kormányzó bukott liberális és szocialista politikusok hangoztattak.
