Belföld

Orbánnak nem nyújtott kezet Gyurcsány

Orbán Viktort és az alkotmányozást ostorozta beszédében a volt MSZP-s kormányfő.

Ismét Orbán Viktor volt Gyurcsány Ferenc célpontja. Az MSZP volt miniszterelnökje az általa életre hívott Magyar Demokratikus Charta tüntetésén szombaton néhány száz ember előtt bírálta a mai kormányfőt.

Gyurcsány tizenkét pontban ismertette Orbán Viktorral szembeni „vádpontjait”. Ezek között volt, hogy a miniszterelnök szerinte meghamisítja a történelmet, politikai célokra használja fel az ügyészség egy részét, megfélemlíti a bíróságokat, korlátozni akarja a szellemi, kulturális élet szabadságát, „bűnös érzéketlenséggel” figyeli a szegénység tobzódását, szétzilálja a közszférát.

Azzal is vádolta Orbánt és kormányát, hogy „tétlenül nézi” a legszegényebbek elleni erőszakot, hogy „politikai szövetségeseihez kötődő gárdák le-föl masíroznak Magyarország legszegényebb településein”, valamint hogy elszigeteli Magyarországot Európától, a világtól.

A korábbi miniszterelnök úgy ítélte meg: a „demokratikus ellenzék” pártjai jól tették, hogy távolmaradtak az alkotmányozástól, majd annak a reményének adott hangot, hogy a „húsvéti alkotmány pünkösdi királyság lesz”.

Gyurcsány megígérte: korábbi sikertelen kísérleteik után ismét „kezet nyújtanak” a jobboldalnak. Úgy folytatta: tiszteletben tartják a jobboldali szavazók véleményét, de nem bocsátanak meg azoknak, akik „Orbán rendszerének hű és tevékeny kiszolgálói”. Hozzátette: politikai ellenfelének tekinti, le akarja váltani Orbán Viktort, de méltósággal kíván küzdeni ellene, „személyes életében sok sikert, egészséget és magánboldogságot” kíván neki.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik