Belföld

Többeknek kedvez a Széchenyi Kártya

Azok a gazdálkodók is részesülhetnek a Széchenyi Kártya Program által biztosított támogatásokból, akik az agrárágazatban nem vállalkozóként működnek.

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter indítványát 314 igen szavazattal, a jobbikos Kiss Sándor ellenszavazata mellett fogadta el a Ház.

A javaslat indoklása emlékeztet arra, hogy a kormány 2010 októberében terjesztette ki a Széchenyi Kártya Programot az agrárszektorra, az idén tavasszal bevezetendő Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitel tervezett ügyfeleinek egy fontos köre azonban nem tartozik a kis- és középvállalkozások közé, ezért a kedvezményezettek körét átmenetileg bővíteni szükséges.

Így a kritériumoknak megfelelő mezőgazdasági termeléssel, halgazdálkodással, mezőgazdasági feldolgozással és forgalmazással, erdőgazdálkodással és vadgazdálkodással foglalkozó vállalkozások és természetes személyek is támogatáshoz juthatnak.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik