Az Eötvös Károly Intézet elutasítja a jelenlegi alkotmányozást, és az 1989-es alaptörvény védelmére szólít fel – mondta a vezető.
A sikeres alkotmány a politikai osztály és az adott nemzet közös teljesítménye, az 1989-es alkotmány kifejezte az akkori átalakulást, szakmailag pedig Európa egyik legszínvonalasabb Alkotmánybírósága töltötte ki annak hiátusait – mondta az alkotmányjogász, a volt adatvédelmi biztos, aki később a kereskedelmi rádiófrekvenciákról szóló testületi döntés miatt állt fel az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elnöki székéből.
Az intézet vezetője hozzátette: Nem engedünk a ’89-ből címmel honlapot működtetnek, továbbá konferenciával, virtuális tüntetéssel és a médiatörvény interneten zajló közösségi átírásával lépnek fel a jogállam és az 1989-ben megszületett harmadik köztársaság védelmében.
