Belföld

Martonyi: össznemzeti összefogás kell

Össznemzeti összefogásra, egyetértésre van szükség ahhoz, hogy az ország megfelelő színvonalon elláthassa az EU-elnökség feladatait - mondta Martonyi János külügyminiszter az Országgyűlés EU-elnökségi munkacsoportjának keddi ülése után.

A külügyminiszter a fideszes és MSZP-s társelnökökkel együtt tartott ülésről szólva újságíróknak azt mondta: alapvető integrációs kérdésekben vannak véleménykülönbségek, de az elnökségi feladat sikeres ellátása ügyében „úgy érzékeltem, valamennyi párt képviselői között egyetértés áll fen”.

A munkacsoport a megbeszélések eredményeként konszenzusos állásfoglalást fogadott el, ebben egyebek között felkérte a kormányt: a testület következő ülésén mutassa be a 2011 első félévében esedékes EU-elnökségi költségvetés tervezetét.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik