Belföld

MSZP: a fővárosi szocialistáknak nincs közük a BKV-ügyhöz

Az MSZP budapesti kampányfőnöke szerint a fővárosi szocialista vezetőknek nincs közük a BKV körüli korrupciógyanús ügyekhez.

Molnár Zsolt szocialista kampányfőnök pénteki budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az MSZP vezetői fővárosi, illetve országos szinten sem vettek részt semmilyen törvénytelen eljárásban. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettest nem jogi okokból, hanem politikai megfontolásból kérték fel a visszalépésre. A szocialisták fővárosi ügyvezető alelnöke kiemelte, hogy semmilyen személyes kapcsolata sincs sem a BKV jelenlegi, sem volt vezetőivel. Hozzátette: Balogh Zsolttal, a BKV volt megbízott vezérigazgatójával pedig soha sem találkozott, őt fel sem ismerné.

Molnár Zsolt kiemelte, hogy kénytelen lesz jogi lépéseket tenni, amennyiben a sajtóban rágalmazásnak, lejáratásnak megfelelő információk jelennek meg személyét illetően. Szintén kérdésre válaszolva elképzelhetetlennek nevezte, hogy a számára ismeretlen Balogh Zsolt terhelő vallomást tett volna személyére a BKV-ügyekkel összefüggésben. A budapesti szocialisták a kampányban nem botrányokról, álhírekről, vagy rágalmakról, hanem az elmúlt 15 év munkájáról kívánnak beszélni – fűzte hozzá.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az MSZP Budapesten mind a 32 egyéni választókerületben az induláshoz szükségesnél lényegesen több ajánlószelvényt gyűjtött össze.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik