Belföld

Ittasan gázolt egy rendőr

Halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat a Kaposvári Nyomozó Ügyészség egy siófoki rendőr zászlóssal szemben.

A zászlós tavaly február 27-én, szolgálaton kívül, a saját személygépkocsijával érkezett Tabra egy ismerőséhez, akinek a lakásán sört, majd egy helyi diszkóban tömény szeszes italt és sört fogyasztott. Éjfél után egy jó órával a szeszes italtól befolyásolt állapotban indult el autójával lullai lakására. Mintegy 70 kilométer/órás sebességgel hajtott Tab egyik utcájában, amikor elütötte a vele azonos irányban haladó, szintén ittas állapotban levő kerékpárost, aki a helyszínen belehalt sérüléseibe – közölte Fekete Róbert főügyészségi ügyész.

A vádlott észlelte, hogy elütötte a sértettet, azonban nem állt meg, vagyis nem tett eleget a segítségnyújtási és segítség felajánlási kötelezettségének, hanem továbbhajtott.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik