Belföld

Magyar felajánlotta visszalépését

Magyar Bálint arra kérte az SZDSZ elnökét, hogy személye ne legyen akadálya az oktatási tárca vezetéséről szóló megegyezésnek, ugyanakkor jelezte, hogy más felkínált miniszteri pozíciót nem kíván elvállalni – közölte Kuncze Gábor.

A pártelnök közleményében hangsúlyozta: a koalíciós tárgyalásokon a mai napig megállapodtak a legfontosabb kérdésekben, így a reformok tartalmi kérdéseiben is, a két párt azonban mind a mai napig nem tudott megegyezni abban, hogy ki irányítsa az Oktatási Minisztériumot.

„Mivel a tárgyalásokon a két párt képviselői némi módosításokkal már korábban elfogadták a Magyar Bálint által javasolt további oktatási reformcsomagot, az SZDSZ garanciát kapott arra, hogy a liberális reformok az oktatásban folytatódnak” – fogalmazott Kuncze Gábor.


A pártelnök közleményében kitért arra is, hogy Magyar Bálint más felkínált miniszteri pozíciót nem kíván elvállalni. Lapártesülések szerint ugyanis a szocialisták az oktatási tárcáért odaadnák az uniós integrációval kibővített külügyet. Az oktatás körüli vita egyébként már a választások előtt körvonalazódott, amikor Gyurcsány Ferenc az Orbán Viktorral folytatott miniszterelnök-jelölti vitában kijelentette: a terveihez egy szocialista oktatási miniszterre van szükség.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik