Belföld

Javult a botulizmus miatt kezelt betegek állapota

A három, botulizmussal kezelt beteg állapotában egyértelmű javulás állt be, köztük a lélegeztető gépre kapcsolt páciensében is - mondta az MTI-nek vasárnap este Zacher Gábor, a fővárosi Péterfy Sándor utcai kórház toxikológus főorvosa.

Egy újabb beteg is érkezett intézetükbe vasárnap – közölte a főorvos, hozzátéve, tünetei megfelelhetnek a botulizmusnak, de nála még tartanak a vizsgálatok, és szerológiai bizonyíték egyelőre nincs arra, hogy ő is ebben a betegségben szenved. A főorvos korábban elmondta, hogy a betegek olyan házilag készített füstölt sonkát ettek, amely feltehetően nem kellő alapossággal készült el.

A páclé és a füstölés nem volt megfelelő, így a sonka csont melletti részénél megtelepedtek a botulizmust okozó baktériumok, amelyek által termelt toxin légzési zavarokhoz vezet.

Egy szívbeteg páciensük, aki szintén botulizmusban szenvedett, meghalt, de halálát nem elsősorban a légzési zavar, hanem alapbetegsége okozta – idézte fel a főorvos. Mint közölte, egy további beteget is kezelnek egy vidéki kórházban botulizmus gyanújával.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik