Belföld

Európai hitel fővárosi kórházaknak

Három kórház és egy szakrendelő felújítását segítő 9,3 milliárd forintos hitelszerződést írtak alá a fővárosi önkormányzat és az Európai Beruházási Bank (EIB).

Demszky Gábor elmondta: a hitel segítségével összességében 19,5 milliárd forint értékben korszerűsíthetnek egészségügyi intézményeket. A kölcsönt hét év türelmi idő után, 25 év alatt fizeti vissza a főváros. A főpolgármester tájékoztatása szerint az elmúlt nyolc évben az Európai Beruházási Bankkal 160 milliárd forint értékben kötöttek hitelszerződést, egyebek közt a 4-es metró és a csepeli központi szennyvíztisztító megépítésének finanszírozására.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik