A legutóbbi tanácskozáson, mintegy két hónappal ezelőtt a liberális párt bemutatott egy 260 és egy 286 fős parlamentre vonatkozó, a töredékszavazatokat szorzóval felértékelő modellt; az elsőt aránytalannak találták a résztvevők, a másikkal kapcsolatban pedig alkotmányossági aggályokat fogalmaztak meg. A javasolt rendszerben a területi listát országos lista váltaná fel, betöltve egyben a kompenzációs lista szerepét.
Az egyéni körzetben 150 mandátumot lehetne szerezni, 260 fős parlament estén 110, 286 fő mellett pedig 136 listás hely lenne.
Az országos listán a pártokra közvetlenül leadott, illetve az egyéni töredékszavazatok különböző súllyal esnének latba; a töredékszavazatokat egy meghatározott szorzóval felértékelnék.
Ha a tárgyalások végén sikerül egy közös, konszenzusos választási modellt létrehozni és elfogadni, az még ebben az ülésszakban a parlament elé kerülhet, és a 2010-ben esedékes választásokon léphetne életbe.