Belföld

A Fidesz ismét támadja Gyurcsány vagyonnyilatkozatát

Szijjártó Péter fideszes képviselő szerint Gyurcsány Ferenc vagyonnyilatkozata nem felel meg a valóságnak, mert nem tünteti fel ingatlanlízing-szerződését. Akárcsak Orbán Viktor vagyonnyilatkozata ügyében, itt is egy interenetes portál munkatársa indította az eljárást.

Az ellenzéki politikus pénteki sajtótájékoztatóján felszólította Gyurcsány Ferencet arra, hogy a vagyonnyilatkozati eljárást ne próbálja gátolni. A politikus szerint, ha a Fővárosi Főügyészségnek a Fittelina-ügyben hozott határozatát vesszük alapul, akkor Gyurcsány Ferenc vagyonnyilatkozata „nem felel meg a valóságnak”, mert abban nem tünteti fel a Szemlőhegy utcai házzal kapcsolatos ingatlanlízing-szerződést. A képviselői mandátummal nem rendelkező kormánytagoknak ugyanis nemcsak a birtokukban lévő, hanem a bérelt ingatlanokat is fel kell tüntetniük a vagyonnyilatkozatban.

Ingatlan- vagy eszközlízing

A politikus magyarázata szerint a Fittelina Kft. „luxusberuházást” hajtott végre a Szemlőhegy utcai házon, majd megszüntette jogviszonyát a miniszterelnök feleségével, Dobrev Klárával. Azonban a beruházások eredménye az ingatlanban maradt, így a természetbeni juttatás miatt a kft.-nek személyi jövedelemadót kellett volna fizetnie – folytatta. Ugyanakkor – mint mondta – Gyurcsány Ferenc vizsgálóbizottsági meghallgatásán úgy nyilatkozott, hogy azért nem kellett adót fizetni, mert ő lízingszerződést kötött a beruházás egyes elemeire.

Kiemelte: Deutsch Tamás a Fittelina-ügyben az ügyészséghez fordult, a hatóság viszont éppen arra hivatkozott, hogy Gyurcsány Ferenc ingatlanlízing- és nem eszközlízing-szerződést kötött.

Most Gondola.hu, előtte Stop.hu

A gondola.hu internetes portál szerdán hozta nyilvánosságra, hogy főmunkatársa, Varga Domokos György vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Gyurcsány Ferenccel szemben.

A parlament mentelmi bizottságának szocialista elnöke, Géczi József Alajos kedden levélben fordult Orbán Viktorhoz, és ebben nyilatkozattételre kéri vagyonnyilatkozatával és vagyongyarapodásával kapcsolatban, miután a Stop.hu internetes lap főszerkesztője 2006. január 3-án vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás iránti kezdeményezést nyújtott be a volt miniszterelnökkel szemben.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik