A miniszterelnök cégei összességében több mint félmilliárd forintnyi állami szerződésben, megrendelésben és támogatásban részesültek Szijjártó Péter, az Apró-Gyurcsány bizottság fideszes elnöke szerint. Mint egy szerdai sajtótájékoztatón elmondta, több mint ötszázmillió forintra tehető azon szerződések, megrendelések és támogatások összege, amelyeket cégek akkor kaptak, mikor Gyurcsány Ferenc a cégekben közvetlenül vagy közvetve, de tulajdonosként érintve volt. Hozzátette: ezt az összeget a minisztériumok 1995 óta regisztrált adatai alapján számolták ki.
Ezzel szemben a bizottság egyik szocialista tagja, Vadai Ágnes hangsúlyozta: Gyurcsány Ferenc cégei 2003-tól – attól az időponttól, mikor a jelenlegi kormányfő sportminiszter lett – összesen 886 ezer forintnyi állami megrendelést, támogatást, megbízást kaptak. Ezt követően – a személyeskedéstől sem mentes – bizottsági ülésen hosszas vita alakult ki arról, milyen időszakot vizsgálhat a bizottság. A kormánypárti képviselők szerint ugyanis a 2002 utáni időszakot kell vizsgálni Gyurcsány Ferenc tevékenységében, míg az ellenzéki képviselők azt hangoztatták, hogy a korábbi időszakot is a vizsgálat tárgyának tekintik.
Szijjártó Péter azon kérdés tisztázása érdekében, hogy vezető köztisztségviselők és állami tulajdonú társaságok vezetői szereztek-e tulajdonrészt vagy kaptak-e valamilyen vezetői megbízást Gyurcsány Ferenc tulajdonában lévő társaságokban, azt mondta: a bizottsághoz került dokumentumok alapján e kérdéskörben Szilvásy György és Szabó Pál neve merült fel. Előbbi 1990 és 1995 között a Miniszterelnöki Hivatalban gazdasági és pénzügyi területeket is felügyelő helyettes államtitkárként dolgozott, 2005-től pedig Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnökeként tevékenykedett. 2000 és 2002 között az Aldo Kft.-ben tulajdonosként szerepelt. Szabó Pál, a Magyar Posta vezérigazgatója, pedig korábban a Motim Rt. felügyelő bizottságának tagja volt. Balsai István fideszes képviselő ugyanakkor további neveket is említett: Kiss Elemér, Apró Piroska és Dobrev Klára merült még fel, mint érintett.
A kormányoldal delegáltjai kifejtették, hogy addig nem tárgyalnak érdemben a kérdésről, amíg a bizottsághoz írásos formában be nem nyújtják a javaslatot. Vadai Ágnes rámutatott arra, hogy ha az ellenzéki képviselők leírják a neveket, hozzájuk rendelve a különböző tisztségeket és dátumokat, abban az esetben meg tudja nézni a bizottság, hogy vannak-e olyan köztisztviselők, akik tulajdont szereztek Gyurcsány Ferenc cégeiben.