Saját befektetéseiről szólva Csányi Sándor kifejtette, nem véletlen, hogy Villány mellett éppen a Mizoban, vagy a Délhúsban szerzett érdekeltséget, és épp a napokban tett a Pickre nyilvános vételi ajánlatot, de ezeknél a tranzakcióknál nem az óriási haszon hajtja. A bankvezér szerint a magyar élelmiszeripar nem tűnhet el, kell hogy a magyar élelmiszeripar segítse a magyar mezőgazdaságot, hiszen ha az állattartás olyan mértékben marad alacsony szinten, mint ma, akkor a magyar növénytermesztésnek sincs esélye túlélni a következő évtizedeket – vázolta fel motivációt Csányi Sándor.
Jó kapcsolatban a politikusokkal
Politikai befolyását illetően Csányi Sándor megjegyezte: “változó volt a viszonyom a kormánnyal, de ha most egy átlagot kellene mondani négy év vonatkozásában, akkor azt mondom, hogy jó volt a kapcsolatunk az Orbán-kormánnyal is, a Horn-kormánnyal is azt megelőzően, jó a kapcsolatom a Gyurcsány-kormánnyal is. Van egy-két dolog, ami ezt a kapcsolatot rongálta, ilyen a bankadó, amiről ma is az a véleményem, hogy afrikai és ehhez hasonló fejlett gazdasági országokban létezik csak ilyen és indokolatlan volt” – tette hozzá.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy annak idején a lakáshitel-kamattámogatás megnyirbálásakor Medgyessy Péter egyeztetett-e Csányival, a bankvezér túlmisztifikáltnak minősítette saját befolyásának lehetőségét. Ugyanakkor teljesen normálisnak tartja, hogy az OTP és saját vállalatcsoportjának gazdasági ereje és jelentősége folytán többször kikérik a véleményét.
Jobb vagy baloldali hovatartozását illetően megjegyezte: “én tényleg azt gondolom, hogy középen állok. Én nem mondanám, hogy baloldali vagyok, bár családilag odaszocializálódtam, nem mondanám azt sem, hogy jobboldali vagyok, bár az a gazdaságpolitika, amit a jobboldal képvisel valamivel közelebb áll hozzám.”
A jobboldalban a bankvezér szerint ugyanis komolyabban vehető módon látható a felismerés, hogy csökkenteni kell az adókat, versenyképesnek kell lenni, hogy át kell alakítana a nagy elosztórendszereket, és jobban látható az elszántság is erre.
A válságmenedzserség érdekes lenne
A politikai szerepvállalását firtató kérdésre válaszul pedig úgy fogalmazott: “nem szeretnék miniszterelnök lenni. Ha meg lehetne azt csinálni, hogy négy évre egy szakértői kormány legyen, amelyiknak csak az lenne a dolga, hogy a magyar gazdaságot helyrehozza, versenyképessé tegye, és ilyen szempontból lényegtelen lenne számára, hogy népszerű vagy nem népszerű, ez a munka érdekelne. Ez nem is miniszterelnöki, hanem válságmenedzseri munka” – tette hozzá Csányi.