Belföld

6,5 millióan fordultak meg tavaly Ferihegyen

Tavaly decemberig összesen 6 456 983 utas fordult meg Ferihegyen. Ez a megelőző évhez képest közel 30 százalékos növekedést jelent, amelyben a diszkont társaságok 2003-as magyarországi térnyerése is aktív szerepet játszott.

A ferihyegyi repteret üzemeltető Budapest Airport (BA) csütörtöki közleménye szerint a Ferihegyi repülőtéren tavaly 28,6 százalékkal nőtt az utas-, és több mint 20 százalékkal a cargoforgalom 2003-hoz képest.

Tavaly minden hetedik budapesti utas low-cost társasággal repült. Míg 2003-ban csupán két társaság volt jelen a budapesti piacon, addig tavaly év végén már 8 diszkont cég közlekedett rendszeresen a Budapest Airportról.

A BA közleménye szerint a forgalom-növekedés az európai átlagot jelentősen meghaladja: az európai repterek a megelőző évhez viszonyítva átlagosan 9 százalék utas-, illetve 8,5 százalék légi árú forgalom növekedést könyvelhettek el tavaly év végig.

Az előzetes várakozást meghaladó mértékben nőtt a low cost, diszkont társaságok forgalma: a 2003-ban regisztrált közel 90 000-es utas szám több, mind tízszeresére emelkedett, így összesen mintegy 1 millió főt köszöntöttek 2004-ben a Budapest Airporton.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik