Belföld

Olaszország-Bulgária 2:1: Fájdalmas olasz győzelem

Az olasz csapat hozta a kötelezőt, amihez igazából 30 percnyi játék is elég volt. Ivanov játékvezető sem fogadta szívébe a squadra azzurrát. A fordítás sikerült, de mindez kevésnek bizonyult, hiszen a skandináv 2:2 újabb korai talján búcsút jelentett.

Olaszország-Bulgária, kedd, 20:45
Guimaraes, Afonso Henriques stadion 28000 néző

Vezette: Ivanov (orosz)

Olaszország búcsúzik az Európa-bajnokságtól, azonban mindezt emelt fővel teheti meg. Giovanni Trapattoni tanítványai megnyerték a bolgár válogatottal, az órával és az orosz Ivanov játékvezetővel vívott csatát, azonban a negyedik tényezővel – amelytől legjobban féltek – nem bírhattak. Hiába győztek, a svéd és a dán válogatott ugyanis minimum gyanús körülmények között épp olyan döntetlent játszott, amely az azzurrik kieséséhez kellett.

Az első félidő jó iramú játékot és nagyrészt olasz helyzeteket hozott. Azonban Cassano kísérletei, Fiore ollózása és Corradi fejese is kimaradt, míg a jobbára kontrákra apelláló bolgárok megszerezték a vezetést. Materazzi és Berbatov mezhúzigálása után megadható tizenegyeshez jutottak a balkániak és Petrov magabiztosan értékesítette a büntetőt.

Ivanov teljesítménye már ekkor sem volt szeplőtlen: az orosz bíró nem sokkal korábban Perrotta elgáncsolásánál legalább olyan mértékű szituációt hagyott megtorlatlanul, amilyenben a fenti kettős bonyolódott.

A második félidőre egy határozott olasz válogatott vonult ki, és szinte rögtön vezetést szerzett. Cassano végezte a munka dandárját – a Roma támadójának lövése Sir Geoff Hurst 38 évvel korábbi csodájára emlékeztetett – a gólt azonban a jókor jó helyen lévő Perrotta szerezte.

A találatot azonban nem követték további gólok, s a bolgárok ellencsapásai is egyre veszélyesebbekké váltak. Trapattoni tizenkilencre lapot kérve beküldte a nem túl egészséges Vierit, s az Inter játékosa nyomán megélénkültek az azúrkék támadások.

A hajrában ismét Ivanovon volt a világ és az olaszok szeme: Cassanót buktatták a tizenhatos bal szélénél – ám belül – a játékvezető azonban nagyvonalúan továbbot intett. A hosszabbításban azonban középre mutatott: egy baloldali ívelés után Cassano futtából bombázott a bal felső sarokba, ujjongás helyett azonban csak könnyezett. Időközben lefújták a dán-svéd pánviking találkozót, amin “némi meglepetésre” mindkét félnek maximálisan megfelelő, természetesen minden gyanú fölött álló 2-2-es döntetlen született

Összeállítások:

Olaszország (4-3-3):
Buffon –
Panucci,  Nesta, Materazzi (Di Vaio, 82.perc),  Zambrotta –
Fiore, Pirlo,  Perrotta –
Cassano,Del Piero,Corradi (Vieri, 53.perc).

Bulgária (4-4-2):
Zdravkov –
Borimirov, Pazsin (Kotev, 64.perc), Zagorcsics, Sztojanov –
Lazarov, Petkov, Hrisztov (Dimitrov 79.perc), Petrov –
Jankovics (Bozsinov, 46.perc), Berbatov

Sárga lap: Materazzi (45.perc, lerántotta Berbatovot),Martin Petrov (46.perc. túlzott gólörömért), Szojanov ( 66.perc letalpalta Del Pierot)

Piros lap:-

Gólszerzők:
Martin Petrov (45.perc), Perrotta (48.perc), Cassano (94.perc)

Percről-percre

94.perc:
Megvan az olasz győzelem, de a gólszerző sír…Jobboldali beadást Cassano nagy erővel vágta Zdravkov kapujának bal oldalába.2:1!

A másik mérkőzés eredményének köszönhetően kiestek az olaszok.

87.perc:
Baloldali olasz szögletet követően Nesta 6 méteres fejesét védte parádésan Zdravkov.

85.perc: Berbatov 17 méteres szabadrúgását védte óriási bravúrral Buffon

Minden percben a földre huppan egy bolgár. Az olaszok támadnak, de szűk tíz perccel a lefújás előtt nem látszik átütő erő támadásaikban.

72.perc:Pirlo szerzett labdát a jobb oldalon, majd középre ívelt Vieri fejére, aki 12 méterről a kapu fölé fejelt. Ivanov három percen belül kétszer felejtett el olasz büntetőt megítélni.

Mintegy 20 perccel a vége előtt csökkenni látszik az olasz nyomás, most már a bolgárok is bátrabban jönnek előre.

59.perc: Vieri kanyarított középre, az érkező Cassano négy méterről fejelte fölé a labdát.

57.perc: Cassano ívelt a bolgár tizenhatos előterébe, Fiore azoban labdalevétel helyett egyből lőtt, Zdravkov vetődve kaparintotta meg a labdát.

A gól után nagyon felpörgött a meccs. Az olaszok most már gólveszélyesen játszanak, teljesen beszorítva ellenfelüket.

48.perc: Hihetetlen olasz gól! Cassano 13 méterről óriási felső lécet lőtt, a kipattanót Zdravkov tehetetlensége miatt Nesta elfejelte, a felpörgő labdát pedig Perrotta karatemozdulattal vágta 4 méterről a hálóba.1:1!

46.perc: Bolgár középkezdés.

Az előzetes esélylatolgatások tükrében meglepő bolgár vezetés, ráadásul a látottak alapján mindenképpen véleményes a tizenegyes jogossága.

45.perc: Materazzi rángatta Berbatovot egy bolgár beívelést követően. A bolgár elesett, Ivanov a büntetőpontra mutatott! Martin Petrov higgadtan értékesítette, itt a bombameglepetés!0:1!

42.perc: Del Piero lépett ki a védőfalból, de hosszan megtolt labdáját felszedte előle a bolgár kapus.

39.perc: Lazarov tört be az olasz büntetőterületen belülre, azonban a kapu elé betömörülő olasz védőkről levágódott lövése.

32.perc: Corradi szerzett erőszakosan labdát a bolgár tizenhatoson belül, Cassanohoz passzolt, aki azonban nagy helyzetben, 12 méterről fölé lőtt.

30.perc: Bolgár kontra! Martin Petrov futott el a bal oldalon, a tizenhatos sarkáról leadott lövéséért Buffonnak kellett nyújtózkodnia a jobb alsó sarok előtt.

Igen gyenge mérkőzés, pedig Dánia vezet, így egy olasz gólocska is azúrkék továbbjutást jelentene.

24.perc: Végre valami. Sztojanov tüzelt 25 méterről, de a labda fölé/mellé szállt.

14.perc: Jobb oldali olasz támadást követően Fiore lőtt kifacsart testhelyzetből. Zdravkov óriásit védett, a kipattanót Del Piero a kapu mellé passzolta. Óriási helyzet volt!

Egyenlőre meddő olasz mezőnyfölény. Del Piero kavargat, néha a bolgár védők egymást zavarják, de a taljánok nem ugrottak neki ellenfelüknek, nem alakult ki komolyabb helyzet.

1.perc: Olasz középkezdéssel indult útjára a labda.