Verpakovskis (Pahars, 81.perc), Prohorenkovs (Laizans,73.perc)

Sárga lap:-

Piros lap:-

Gólszerzők:
Verpakovskis (45.perc), Baros (76.perc), Heinz (86.perc)

1.perc: A lettek kezdik a mérkőzést.

2.perc: Nedved húzta meg a bal oldalt, középre kanyarított,  a labdának alászaladó Kolinko jóvoltából centik híján gólt ünnepelhettek a csehek.

5.perc: Rubins ugrott rá kapusokat megszégyenítő mozdulattal a labdára. Bár gyakorlatilag átölelte a labdát, a játékvezető sípja néma maradt, így elmaradt a cseh büntető.

10.perc: Grygera iramodott meg a jobb szélen, középre adását koller fejelte vissza Nedvednek, akinek lövésébe Bleidelis vetődött bele.

15.perc: Az első lett lehetőség. Prohorenkovs rázta le magáról védőjét, középre adásáról az ötösre berobbanó Verpakovskis centiméterekkel maradt le.

17.perc: Egy a védőkről kipattanó labdát Rosicky lőtte rá kapásból, mintegy 14 méterről. Körülbelül 4 méterrel ment mellé.

Egyenlőre cseh fölény jellemzi a találkozót. A lett védők sokszor az utolsó pillanatban tudnak csak menteni a hórihorgas Koller elől.

22.perc: Rosicky húzott középre, három védő takarásából tüzelt, Kolinko szögletre tolta a labdát.

24.perc: Grygera adott középre, Bolf bólintott méterekkel fölé, az ötösről.

25.perc: Koller vette le remekül a labdát, indításával Poborsky tört előre, majd a labda cipelését megunva 16 méterről lövésre szánta el magát, ami centikkel a felső léc fölött suhant el.

30.perc: Rubins indul a bal oldalon, labdájába a remekül érkező Prohorenkovs éppen csak beleérni tudott.

44.perc: Poborsky került két pazar csel után tiszta lövőhelyzetbe 10 méterre Kolinko kapujától, de az önfeláldozó Stepanovs belevetette magát a lövésébe.

45+1. perc: Folytatódik a lett csoda! Stepanovs ezúttal támadásban jeleskedik, remekül szökteti Prohorenkovst, aki a bal oldalon mindenkit lehagyva kihagyhatatlan helyzetbe hozta Verpakovskist, aki két méterről az üres kapuba passzolt.0:1!

Szünet: Gyakorlatilag egyetlen komoly helyzetükből megszerezték a vezetést a lettek, méghozzá adu ászuk, Verpakovskis lábszára révén. Hiába támadtak többet a cseh sztárok, egyenlőre ismét a labdába belebotló lett csatár a nyerő!

46.perc: Cseh középkezdés.

54.perc: Nedved kapott labdát a lett térfél közepén, lövése megpattant egy lett védőn, Kolinko vetődve védett.

57.perc: Grygera helyett Heinz a pályán.

58.perc: Nedved szögletét kifejelték a lett védők, az érkező Poborsky 17 méterről a kapufát találta el!

62.perc: Baros egy félpályáról előrevágott labdát vett le remekül, de a tizenegyespontról csúnyán fölé bombázott.

64.perc: Poborsky adott középre, a labda mindenki előtt elsuhant, így az öt és felesen áldogáló Baroshoz került, de a cseh csatár senkitől sem zavartatva mellé pörgetett.

65.perc: Brückner mester Smicert küldi csatába Galásek helyére.

69.perc: Prohorenkovs cselezgetett a cseh tizenhatos sarkán, amjd váratlanul lövésre szánta el magát. A labda mintegy fél méterrel ment el a bal kapufa mellett.

71.perc: Egy kifejelt cseh szögletre Nedved érkezett, 17 méterről leadott bombáját Kolinko óriási bravúrral paskolta szögletre.

73.perc: Laizans a gólpasszt adó Prohorenkovs helyén.

76.perc: Egyenlítenek a csehek! Poborsky bolondította meg a lett védelmet, középre adását Kolinko röviden ütötte ki, Baros  tíz méterről már nem hibázott.1:1!

78.perc: Nedved szerzett labdát a lett térfél közepén, sokadik beadását Smicer az öt és feles sarkáról az oldalhálóba fejelte.

81.perc: Lejön a lett gólszerző. Verpakovskist a Southamptonban légióskodó Marijas Pahars váltja.

84.perc: Heinz teljesen váratlanul óriási lövést zúdított Kolinko kapujára: 19 méteres lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.

86.perc: Kolinko újabb hibája újabb cseh gólt eredményez. Baros megelőzte a lett hálóőrt, majd két lett védő egymásra várt, így Heinz a tizenhatosról akadálytalanul szerezhette meg a vezetést Csehországnak.

87.perc: Baros sem várja meg a hármas sípszót. Jiránek áll helyére.

90.perc: Lobanovs le, Rimkus be.

91.perc: Aftafsjevs cselezte magát lövőhelyzetig, 17 méterről leadott lövését Cech biztosan védte.

90+4.perc: Vége a mérkőzésnek!