Belföld

Fantasztikus hajrát produkáltak a gallok!

Elképesztő körülmények között, a sírból hozták vissza a mérkőzést Zidanék. A rendes játékidő leteltével még az angoloknál volt az előny, Zinadine Zidane két gólja mégis a kékek javára billentette a mérleget.

Fantasztikus hajrát produkáltak a gallok! 1

Lisszabon 62000 néző

Játékvezető: Markus Merk (Schraer,Salver németek)

Hatalmas iramot diktált a két együttes már a mérkőzés elején. A franciák kezdtek veszélyesebben, mégis az angolok szereztek vezetést az első kapura ment helyzetükből. A gólban elévülhetetlen érdemei voltak Beckhamnek, aki zseniális labdát adott Lampardnak. A második félidőt végigtámadták a gallok, a meccslabda mégis Beckham lábában volt, akinek tizenegyesét Barthez védte bravúrral. Már a hosszabítás perceiben jutott szabadrúgáshoz a francia együttes, amit Zidane pazar mozdulattal csavart a hálóba. Nem sokkal a középkezdés után Gerard adott röviden haza, a labdára rácsapó Henryt James csak buktatni tudta. Mivel az angol kapitánytól eltérően Zidane nem hibázott, így a franciáké a három pont.
Nem mellékesen a játékvezető az első félidő közepén elfejtett fújni Gerard kezezésénél, mejd nem utatta fel a piros lapot sem az utolsó emberként szabálytalankodó Silvestre-nek, sem Jamesnek. döntően befolyásolva ez által a mérkőzés kimenetelét.

Beckham, Gerrard, Lampard, Scholes (76.perc, Hargreaves)-
Owen (Vassel, 69.perc), Rooney (76.perc,Heskey).

Vezetőedző:Sven-Göran Ericson

Sárga lap: Pires (49.perc, felvágta Schollest), Sholles (54.perc, hátulról eltalálta Vierát), Lampard (70.perc, fellökte Vierát), Silvestre ( 73.perc, buktatta Rooneyt), James (92.perc, buktatta Henryt)

Percről-percre:

1.perc: Az angolok kezdték a mérkőzést

2. perc: Viera indult meg a jobb oldalon, de 17 méterről leadott lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

13.perc: Makelele egy remek csel után passzolt Zidane-hoz, aki 22 méterről tisztán lőhetett…két méterrel a kapu mellé.

15.perc: Viera csavarta középre mesterien a labdát, Trezeguet fejese centikkel kerülte el James kapuját.

18.perc: Makelele cselezgetett a tizenhetos bal sarkában, majd tisztára játszva magát csúnyán fölé lőtt.

27.perc: Scholeshez pattant a labda egy angol támadást követően, de az angol középpályás tiszta helyzetbe 25 méterről a nézők közé bombázott.

38.perc: Beckham ívelt középre egy szabadrúgást, Lampard ugrott a legmagasabbra, és gyönyörű mozdulattal bólintott a hálóba. 0:1!

45+1.perc: Henry pörgette fel a labdát, majd ollózó mozdulattal magasan a kapu fölé lőtte a labdát.

47.perc: Henry pörgeti fel ismét a labdát, 20 méterről leadott középre tartó lövését James könnyedén védi.

49.perc: Zidane lopakodott előre, 25 méterről rátűzte a labdát, James a jobb alsó sarok előtt vetődve védett.

51.perc: Viera robogott előre, jobbra passzolt labdájára Henry érkezett, majd egy csel után 12 méterről lőtt. James fogta a labdát.
56.perc: Beckham kapott meg egy elcsípett labdát, 25 méteres lövése egy méterrel szállt el Barthez kapuja fölött.

66.perc: Lizarazu ugrott ki az angol védők között, de kisodródott, így hiába emelte át a labdát James fölött, a labda keresztbeszállt a kapu előtt.

73.perc: Két angol vezette rá a labdát Silvestre-re. Rooney rávezette a labdát, de csak szabálytalanul tudta szerelni. Tizenegyes! Beckham tizenegyesét Barthez védi!

75.perc: Vassel kapott remek labdát a jobbösszekötő helyén, leadott lövése megpattant a gyepen, és fejentalálta a letérdelő Barthezt.

88.perc: Francia támadás után Viera rúgott lyukat az ötösön, majd Sagnol, és Henry is is a védőbe lőtte a labdát.

91.perc: 18 méterről francia szabadrúgás. Zidane pazar mozdulattal csavar a sorfal fölött.1:1!

92.perc: Gerard eladja a labdát, Henry vezeti a labdát Jamesre, aki felvágja a támadót. Tizenegyes!Zidane magabiztosan értékesíti. 2:1!

93.perc: Merk lefújja a mérkőzést.