Belföld

Vereséggel kezdtek a házigazdák az Euro2004 nyitányán

Meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a házigazdák felett az Otto Rehhagel által dirigált görög válogatott.

Porto, 48761 néző

Játékvezető: Pierluigi Collina (Ivaldi, Pisacreta, mindhárman olaszok)

Meglepetésre a görög csapat kezdte támadóbban a mérkőzést, és egy nagy védelmi hibából meg is szerezték a vezetést. A folytatásban sem változott a játék képe, vagyis továbbra is a kék mezesek voltak lendületben, így teljesen megérdemelten vezettek az első játékrész lefújásakor. A második félidő elején döntőnek bizonyult a frissen beállt Ronaldo hibája, ugyanis a fiatal manchesteri felvágta a kiugró Seitaridist, a büntetőt pedig Basinas biztos lábbal értékesítette. A mérkőzés hajrájában kétségbeesetten támadtak a portugálok, gólt azonban csak a lefújás előtt tudtak szerezni, így megszületett az EB első meglepetése.

Összeállítások:

Portugália:
Ricardo-P. Ferreira, F. Couto, Andrade, Rui Jorge-Figo, Costinha (Nuno Gomes 65.perc), Rui Costa (Deco 46. perc), Maniche-Pauleta, Simao Sabrosa (C. Ronaldo 46. perc)

Vezetőedző:
Felipe Scolari

Görögország:
Nikopolidis-Seitaridis, Dellas, Basinas, Zagorakis-Kapsis, Fyssas, Karagounis (Katsouranis 46.perc), Vryzas-Giannakopulos (Nikolaidis 68.perc),Charisteas (Lakis 75.perc)

Vezetőedző:
Otto Rehhagel

Percről-percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

7.perc: Maniche hibájából Karagounis szerzett labdát, majd 20 métrről óriási gólt lőtt a portugál kapu bal oldalába! Bombameglepetésre vezet Görögország!

9.perc: A portugál védelem újabb megingásából kis híján újabb gólt szereztek a görögök, azonban Charisteas az oldalhálóba lőtta a labdát.

13.perc: Továbbra is lendületben a hellének! Maniche újra labdát vesztett a középpályán, Giannakopulos beadására Vryzas érkezett, de jócskán fölé lőtt.

16.perc: Az első portugál helyzet: Rui Costa tette vissza a labdát Andrantenek, aki 20 méterről alig lőtt mellé.

23. perc:
Egy baloldali szögletet követően Charisteas nem sokkal fejelt a kapu fölé.

26.perc:Figo mesteri beadására Rui Costa üresen érkezett, azonban 10 méterről leadott fejese elkerülte a kaput.

32. perc: Simao Sabrosa vette át a labdát védőjét becsapva, azonban a gólhelyzetben kiugró csatár elől Nikopolidis felszedte a labdát.

42.perc: Maniche unta meg társai tehetetlenségét, és lőtt 25 méterről…fölé.

45.perc: Az első portugál kapuralövés! Figo a tizenhatos jobb sarkából lőtt szabadrúgást, Nikopolidis könnyedén védett.

45+3.perc: Collina lefújta az első félidőt.

2. félidő

Csere a hazaiaknál: Beáll a MU fiatal kiválósága,Christiano Ronaldo Simao Sabrosa és Deco Rui Costa helyére

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

A szünetben a görögök is cseréltek. Sérülés miatt lejön a gólszerző Karagounis, a helyére Katsouranis jön.

51.perc: Christiano Ronaldo eladott labdájára Seitaridis csapott le, akit a frissen beállt Manchester United játékos buktatott. Tizenegyes! A büntetőt Basinas nagy erővel rúgta a bal felső sarokba, 0:2!

65. perc: Costinha helyére Nuno Gomes érkezik

68.perc: A másik fél is cserél: a meghúzódott Giannakopulos helyett Nikolaidis a pályán.

73.perc: Figo tört előre, 18 méterről leadott lövése egy méterrel szállt fölé.

75.perc: Charisteas helyett Lakis lép a gyepre.

76.perc: Figo szabadrúgásból a jobb kapufa mellé csavart.

83.perc: Deco tört be a 16-os bal oldalán, de 15 méterről leadott lövése centikkel elsuhant a felő léc felett.

85.perc: Egy keresztbeívelt labda az üresen álló Ronaldohoz került, akinek a lövése megpattant egy kék mezesen, és a kapufa mellett az alapvonalon túlra csorgott.

86. perc: Sorozatos portugál helyzetek! Nuno Gomes 16 méterről leadott lövését Nikopolidis óriási bravúrral ütötte ki a bal alsó sarokból.

94.perc: Figo baloldali szögletét Ronaldo hat méterről csúsztatta a kapu bal oldalába. 1:2!

95.perc: Collina lefújja a találkozót.