A Brau Rt. a Heineken és a Buckler sörökkel kapcsolatos szerződést az amszterdami székhelyű Heineken Brouwerijen B.V.-vel, az Amstellel kapcsolatosat a szintén amszterdami Amstel Brouwerij B.V.-vel írta alá.
A szerződések értelmében a Brau ezen termékeket a más országokban is alkalmazott minőségi és egyéb feltételek alapján jogosult gyártani és forgalmazni és a Braut a másországokban is alkalmazott licencdíjfizetési és egyéb kötelezettségek terhelik.
A közlemény szerint a szerződések lehetővé teszik a Brau számára, hogy a magyar piacon a maguk kategóriájában domináns szerepet betöltő márkák saját gyártásával tovább erősítse piaci pozícióját.
A Heineken csoport tavaly vásárolta fel a Brau Union-t, ésmagyarországi leányvállalatának felvásárlására a Heineken csoporthoz tartozó Amstel Sörgyár Rt. tett nyilvános vételi ajánlatot, amelyet azonban felfüggesztettek.
Korábbi közlés szerint a Brau Union Rt. 2004-ben 45 milliárdforintot meghaladó árbevételt tervez, az adózás előtti eredményben pedig legalább akkora növekedést vár, mint ami 2003-ban bekövetkezett.
A társaság 2003-ban 3,2 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, ami 16,6 százalékkal haladta meg az előző évit. A társaság nettó árbevétele tavaly 5,3 százalékkal 33,89 milliárd forintra nőtt.
